Wybieramy dziecięce obuwie na jesień

Lato skończyło się nie tylko w kalendarzu, ale także za oknem. Zimne poranki, chłodne wieczory, wiatry i opady. Dobrej jakości obuwie jest o tej porze roku szczególnie ważne. W czasie wakacji maluch bawiący się na podwórku i zaskoczony przez nagłą ulewę w każdej chwili mógł przybiec do domu i zmienić przemoczone sandałki na kalosze. Teraz, gdy wrócił do szkoły lub przedszkola, sytuacje z przemoczonymi czy zmarzniętymi stopami nie mogą mieć miejsca. Jakie buciki dla dzieci sprawdzą się wczesną jesienią, w tzw. okresie przejściowym?

Karat

karatZ coraz gorszą pogodą najlepiej poradzą sobie zakryte buty ze skóry licowej, które nie przepuszczą wody zarówno przez podeszwę, jak przez wierzch buta. Najbezpieczniejszy jesienny model to trzewik, np. Karat. Zapięcie na rzepy sprawdzi się u dzieci, które butów nie sznurują jeszcze samodzielnie. Rzepy ponadto pozwalają szybko i sprawnie zmienić obuwie po przyjściu do przedszkola oraz założyć je ponownie przed zajęciami na zewnątrz i przed powrotem do domu. Dodatkowa ochrona przed zadrapaniami na czubkach sprawia, że buty na pewno nie zdążą się zniszczyć, nim dziecko z nich wyrośnie.

 

Polo, Polo Czarny, Polo JuniorPolo

Model Polo to przykład trzewika, który nadaje się do stosowania w systemie profilaktyki i korekcji MEMO. Co to znaczy? Że z jednej strony świetnie sprawdza się podczas jesieni np. jako obuwie do szkoły, z drugiej, że pasują do niego wkładki ortopedyczne. Można je zatem stosować jako zwykłe obuwie oraz obuwie ortopedyczne dla dzieci.

Rugby

To modelrugby przeznaczony dla dzieci w wieku szkolnym, dlatego wyposażony jest w sznurówki. Zapewnia wygodę i bezpieczeństwo noszenia (sztywny zapiętek), a podeszwa diagnostyczna pozwala na stałą kontrolę rozwoju stóp dziecka i wykrywanie wad postawy na odpowiednio wczesnym etapie.

 

Princessa, Princessa Czarna, Princessa Podeszwa Standard
princessa
Tym razem proponujemy nieco lżejszy model trzewika. Jesienią nie zawsze potrzebne są wyłącznie buty zabudowane po same kostki. Na złotą, słoneczną jesień idealne będą modele Princessa (dla dziewczynek). Zapinane na rzepy, ze zwykłą podeszwą typu traper (idealna do aktywności na zewnątrz) lub podeszwą diagnostyczną. Wszystkim dzieciom życzymy, aby jesienna pogoda jak najdłużej była właśnie taka, na jaką przeznaczone są buciki Princessa!