Dlaczego warto kupować buty dla dziecka przez Internet?

Pomysł kupienia dziecku butów prze Internet może wydawać się ryzykowny. Wielu rodziców obawia się o jakość obuwia, dobry rozmiar czy cenę. Jednak sklepy internetowe wychodzą naprzeciw swoim klientom, oferując duży wybór bucików dla dzieci, a do tego bezpłatne zwroty lub możliwość wymiany na inny rozmiar. W dobie kupowania wszystkiego przez Internet, warto także przełamać się w kwestii dziecięcego obuwia, zaoszczędzimy w ten sposób sporo czasu, nerwów i pieniędzy.

bunny

Nic nie rozproszy uwagi dziecka

Minusem wizyty w stacjonarnym sklepie jest wielość wyboru produktów, które przyciągają uwagę dziecka. Nawet jeśli przyszliśmy z zamiarem kupna dobrej jakości butów zimowych, możemy nie przekonać naszego malucha, który właśnie upatrzył sobie wątpliwej jakości kolorowe trampki w auta czy inne księżniczki. W takiej sytuacji, jesteśmy na straconej pozycji i albo kupimy te trampki, albo bez sceny płaczu się nie obejdzie. Natomiast wybierając buty przez Internet, robimy to w spokoju i w samotności, dzięki temu mamy pewność, że wybierzemy idealny produkt.

Możliwość długiego przymierzania

Z małymi dziećmi jest ten kłopot, że nigdy nie wiadomo czy but do końca pasuje czy nie. W sklepie nie mamy dużo czasu, by to zweryfikować. Natomiast w domu dzieci mogą biegać w danym obuwiu nawet pół dnia. Tym sposobem na pewno w końcu usłyszymy od nich jakąś informację zwrotną, jeśli coś będzie nie tak.

Atrakcyjne ceny

Zakupy butów przez Internet pozwalają na szybkie porównanie cen w różnych sklepach, dzięki temu łatwo znajdziemy tę najniższą.

Nie tracimy czasu

Zakupy w Internecie to duża oszczędność czasu. Wyprawa po zakupy nam samym zabiera dużo czasu, a co dopiero, gdy idziemy z dziećmi. Ilość przystanków po drodze wzrasta do horrendalnej ilości, a my szukając tylko jednych butów, spędzamy w centrum handlowym cały dzień.

Możliwość darmowego zwrotu

Większość sklepów internetowych coraz częściej oferuje darmowe zwroty. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w razie jakby obuwie nie pasowało, było za duże lub za małe, albo porostu nie spodobało się dziecku. Wtedy pakujemy buty do pudełka, zamawiamy kuriera, który odbiera je prosto z naszego domu. Szybko i wygodnie.

Nie można obejrzeć butów na żywo

To chyba jedyny minus kupowania butów przez Internet, ale trzeba przyznać, że poważny. Dobrym rozwiązaniem tego problemu jest wybieranie butów znanych renomowanych marek np. Memo, które oferują obuwie profilaktyczne, korekcyjne, a nawet ortopedyczne. Tego typu buty uwzględniają wszelkie potrzeby małej stopy, mamy więc pewność, że wybieramy to, co dla naszego dziecka najlepsze.

Dobrze zmierz stopy dziecka

By być pewnym, że wybierzemy dobry rozmiar, koniecznie musimy zmierzyć stopę dziecka. O tym jak to zrobić, pisaliśmy jakiś czas temu. Tabele rozmiarów na stronach sklepów internetowych z butami dziecięcymi są zazwyczaj dość szczegółowe. Bez problemu więc dobierzemy model w 100% spełniający potrzeby naszego dziecka.